Soubor Arietta působí při Základní umělecké škole v Žirovnici od roku 2000 a až dosud ho vede paní učitelka Ludmila Zadražilová.

Dívky ve věku od deseti do osmnácti let nejen zpívají, ale většina z nich také ovládá hru na některý hudební nástroj. Díky tomu je pak repertoár souboru různorodý, jak to sama praxe vyžaduje – od skladeb starých mistrů v interpretaci zobcových fléten, přes sborové úpravy národních písní až k melodiím v rytmu popu a swingu. K činnosti souboru patří kromě pravidelných koncertů pro veřejnost i vystoupení pro děti z mateřských i základních škol, pro důchodce a také účinkování na vernisážích a dalších kulturních akcích města. Soubor se pravidelně zúčastňuje soutěží základních uměleckých škol.

Arietta se zúčastnila několika přehlídek sborů na hradě Kámen, na zámku v Telči, v Praze a dalších městech ČR, dále koncertovala třikrát ve Švýcarsku , v Rakousku, dvakrát v Německu, Slovinsku a na Slovensku. Arietta natočila již 3 CD. Druhé a třetí CD kompletně vznikly v nahrávacím studiu ZUŠ Žirovnice.

Od roku 2012 sbor spolupracuje s Big Bandem ZUŠ Biskupská, Praha 1. Místa společných vystoupení jsou např. sál ČNB, hrad Karlštejn, Mezinárodní festival Jazz Černošice, Městská knihovna Praha, Zbraslav, Zámek Žirovnice, Střelecký ostrov Praha atd.


Kontakt

ZUŠ Žirovnice
Branka 1, 394 68 Žirovnice
49056972